Kalendarz szczepień [PROGRAM]

Szczepienia dzieci czyli co, jak i kiedy.

Kiedy przychodzi na świat dzieciątko, należy je zapisać do najbliższej przychodni, z której będzie do Was przychodzić pielęgniarka środowiskowa. Część z Was pewnie to wie, a część może być zaskoczona z atrakcji fundowanych przez NFZ 🙂 Pomijam fakt, że dziecko urodziło się prawie w połowie 2013 roku, a kalendarz jest na 2012. Podejrzewam, że rok do roku niewiele się zmienia 🙂
Wizyt środowiskowej powinno być od 3 do 4. Bodajże na drugiej takiej wizycie dostaliśmy od pielęgniarki program szczepień ochronnych dla dzieci. To taka kartka z rozpisanymi szczepieniami. Nie ma za bardzo co komentować, wszystko jasno i czytelnie. Zresztą zobaczcie sami:

Szczepienia dzieci
– Od urodzenia do emerytury 🙂 

Kalendarz szczepień
– Rozpisane ile ukłuć ma dana szczepionka. 

Szczepić czy nie – indywidualna sprawa rodziców. Ostatnio jest wokół tego tematu trochę ruchu. Gdzieś w mediach podawali, że Sanepid pakuje rodzicom kary za brak szczepień pociech. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł jednak inaczej.

My szczepimy 5w1, na rotawirusy i na pneumokoki. Tę ostatnią mamy za darmo, ponieważ Zuza została zakwalifikowana do wcześniaków. Nie wiedzielibyśmy, że wcześniaki mają to szczepienie bezpłatnie, gdyby nie lekarka w szpitalu, która wypisywała kartę Zuzy zaraz po urodzeniu. Także pilnować tego, bo w kieszeni zostaje ok. 1000 zł.

Jeśli chodzi o reakcję dziecka – nasza Zuza praktycznie nie reagowała, a jesteśmy po drugiej dawce każdego z wcześniej wymienionych szczepień.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *