Rozstępy w ciąży [PREPARATY, CO STOSOWAĆ]

Oliwka Bio Oil na rozstępy w ciąży.

Dziś temat bardziej mamusiowy, niż tatusiowy, a mianowicie rozstępy w ciąży. Zapewne niejedna z Was zastanawiała się kiedyś czy po zajściu w ciążę rozstępy to standard. Pojawią się? W jakim czasie? Co stosować na rozstępy w ciąży? Drogie Panie, jest na to sposób. Wystarczy odpowiednio wcześnie zareagować na rozciąganie się brzuszka, a sprawa rozstępów będzie pod kontrolą.

Swędzenie, żyłki i inne objawy
Kiedy zareagować? Jak pojawia się swędzenie brzucha (spowodowane rozciąganiem skóry), delikatne żyłki na bokach lub jakikolwiek niepokojący objaw zmian skóry, którego wcześniej nie widziałyście. To takie sygnały alarmowe, że należy już zacząć stosować preparat na rozstępy. Oczywiście można też wcześniej, od samego początku. U żony sygnałem alarmowym było pojawienie się wspominanych wcześniej małych żyłek na bokach.

Maście, oliwki
Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka specyfików. Najpopularniejsze są w postaci maści lub oliwki. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Droższe nie zawsze znaczy lepsze. Na początku żona używała oliwki Johnson’a, a dopiero później przeszła na oliwkę, którą poleciła nam moja kuzynka. Tym samym stwierdzam, że temat rozstępów nie powinien być obcy tatusiom 🙂

Bio Oil na rozstępy
Moja kuzynka rekomendowała Bio Oil, którego sama używała podczas ciąży. Jak wspominała, wtedy w aptekach był jeszcze mocno ograniczony dostęp do tego specyfiku. Teraz można bez problemów zamówić przez internet (wychodzi taniej, jak w aptece 🙂 ).
Oto kilka cech podrzuconych przez żonę:
– łatwo się rozsmarowuje,
– przyjemnie pachnie (brak drażniących zapachów),
– świetnie się wchłania, nie pozostawia śladów na ubraniach (w przeciwieństwie np. do oliwki Johnson’a),
– w ekspresowym tempie likwiduje swędzenie skóry,
– mimo że w buteleczce jest go zaledwie 60ml – bardzo wydajny, wystarczy kilka kropel,
– ma swoją cenę – raczej ze średniej półki (ponad 30zł).

Mimo wszystko Bio Oil warto zakupić. Żona używała go raz dziennie, od czwartego miesiąca do samego końca i jeszcze trochę się go zostało. Produkt godny polecenia 🙂

Oliwka na rozstępy w ciąży
– Mała buteleczka, a tyle dobrego. 
Preparat na rozstępy
– Bio Oil jest dobry nie tylko na rozstępy w ciąży. 
0

4 thoughts on “Rozstępy w ciąży [PREPARATY, CO STOSOWAĆ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *